Problémy s bolesťou nôh postihnú väčšinu z nás v určitom okamihu života. Jedným zo všeobecných odporúčaní, ktoré zmierňujú nepohodlie najčastejších problémov s chodidlami, je správne sadnutie obuvi. Zle priliehajúca obuv môže zhoršiť príznaky bolesti nôh a v mnohých prípadoch je hlavnou príčinou problému. Je dôležité kupovať si obuv, ktorá správne sedí už od nákupu. Nikdy by ste nemali kupovať obuv s nádejou, že sa neskôr natiahne alebo vyformuje.

Známky príliš malej obuvi zahŕňajú „kŕče“ alebo „trenie“ pri chôdzi alebo behu a pľuzgiere na prstoch na nohách alebo medzi nimi. Správne nasadená obuv poskytuje dostatočný priestor pre ľahký pohyb prstov. Nesprávne zvolená obuv môže tiež spôsobiť alebo zhoršiť pukliny a iné bežné problémy s chodidlami. Pre mnoho ľudí s vážnejšími zdravotnými problémami, ako je cukrovka, je správne nasadenie obuvi ešte dôležitejšie.

Pri kúpe novej obuvi je potrebné vziať do úvahy veľa vecí. Vhodnosť a veľkosť obuvi sú dve najdôležitejšie úvahy. Môžete ťažiť zo skutočnosti, že chodidlá sú merané a profesionálne prispôsobené odborníkmi, ktorí rozumejú tomu, ako sa obuv nosí. Elektronické meranie veľkosti chodidla nájdete čoraz častejšie, aby zodpovedalo tej najlepšej športovej obuvi.

Tu je niekoľko bodov, ktoré je potrebné zvážiť pri správnom nosení obuvi:

Vyskúšať si obuv neskôr v priebehu dňa (večer) je vždy najlepšie. Zaistíte tak, že obuv správne sadne, aj keď vám chodidlá v priebehu dňa viac opuchnú.

Obe nohy by sa mali merať každý rok. Ľavá a pravá noha s najväčšou pravdepodobnosťou nemajú rovnakú veľkosť a môžu sa z roka na rok meniť.

Mali by ste si kúpiť obuv, ktorá zodpovedá celkovému tvaru vašej nohy. (ako pravidlo – nepokúšajte sa prispôsobiť štvorcový kruh okrúhlemu otvoru).

Obuv musí v stoji poskytovať dostatočný priestor pre prsty na nohách. Medzi najdlhším prstom a koncom obuvi by mal byť primeraný priestor (asi na palec). Najširšia časť chodidla by mala byť v najširšej časti obuvi.

Topánky by mali sedieť pohodlne, ale nemali by byť tesné. Choďte do obuvi a uistite sa, že vám je v nej príjemne. Uistite sa, že neexistujú žiadne body tlaku stehu.

Veľkosť topánky

Pri nákupe obuvi je dôležité mať na pamäti, že máte „veľkosť chodidla“ a nie „veľkosť obuvi“. Každý výrobca obuvi bude na výrobu obuvi používať rôzne patentované „veľkosti“ alebo formy obuvi. Napríklad veľkosť „37“ sa bude líšiť podľa značky a dokonca aj podľa štýlu v rámci tej istej značky. Tu sú skúsenosti maloobchodníka s obuvou dôležité, pretože chápu jemné rozdiely vo vhodnosti výrobku medzi rôznymi značkami a štýlmi. Rozumejú tiež rozdielom medzi rôznymi kategóriami obuvi.

Šírka topánok

Niektoré značky nemusia používať štandardné šírky a jednoducho definujú svoje topánky ako úzke, stredné, široké atď. Najdôležitejšie je zapamätať si, že na veľkosti a šírke napísanej na škatuli nakoniec nezáleží, dôležité je, ako obuv sedí. k nohe! Pri výbere obuvi a nerozhodovaní medzi veľkosťami je lepšie zvoliť väčšiu veľkosť. Je oveľa jednoduchšie zladiť strih väčšej obuvi s ponožkami, vložkami do topánok alebo iným šnurovacím vzorom, než sa snažiť predĺžiť krátku topánku.

By admin