Mohli ste sa dostať na pohovor do práce vo svojej vysnívanej spoločnosti? Super! Teraz už len musíte urobiť ten správny dojem – pozrite sa na naše tipy na oblečenie na pohovor!

Ako sa pripraviť?

Príprava na pohovor znamená vyhľadanie informácií o spoločnosti, zamyslenie sa nad odpoveďami na možné otázky a predstavenie sa tým najlepším možným spôsobom. Čo by ste si mali ešte zapamätať? Samozrejme, o oblečení! Nevhodné obliekanie na pohovor sa považuje za najčastejšiu chybu počas pohovoru.

Čo teda predstavuje zlý outfit a ako si ho môžete urobiť tým správnym? Aký je rozdiel medzi oblečením „business casual“ a oblečením „business professional“? Sme tu, aby sme vám poskytli rýchle a jednoduché rady, ako sa čo najlepšie pozrieť na seriózny pohovor – bez toho, aby ste na bankový účet minuli posledný cent. Na pohovor sa zameriame na tri kľúčové kúsky oblečenia, ktoré už určite máte.

Pre ženy

Pre ženy

Dobre zvolený blejzer môže dodať prvok profesionality takmer akémukoľvek oblečeniu a je potrebný pre bežné obchodné oblečenie. Zlaďte ju s džínsami (bez dier!), Podpätkami, náušnicami a jednoduchým, ale kvalitným ležérnym tričkom. Vyberte si jednu z neutrálnych farieb – mysli na čiernu, sivú alebo tmavomodrú – aby ste ju mohli používať znova a znova. A nebojte sa ukázať svoju osobnosť! Skombinujte sako so vzorovanými topánkami, aby ste atraktívnym spôsobom predviedli svoj osobný štýl.

Ceruzková sukňa

Ceruzkové sukne sú správnou definíciou business casual: sú konzervatívne, štýlové a módne. V kombinácii s košeľou na gombíky budú vyzerať skvele! Ale na ležérnejšej košeli môžu dokonca vyzerať fenomenálne. Uistite sa, že ste ho zastrčili, aby ste využili efekt vyššieho pásu.

Náhrdelník

Náhrdelník je stredobodom šperku, ktorý je možné kombinovať s mnohými alebo žiadnymi inými ozdobami – ako doplnok stojí samostatne. Skúste to na kockovanej flanelovej košeli pre sofistikovanú, hravú atmosféru alebo s tradičným oblečením pre kúzlo.

Pre mužov

Skvelý oblek je skvelá investícia, ale namiesto toho, aby ste si na svadbu 90. rokov požičali oblek od svojho otca, vyberte si niekoľko kľúčových kúskov, aby ste vytvorili pohovor, ktorý vyzerá úplne báječne.

Čižmy

Sú nevyhnutné, ale nemáte pocit, že by ste v obuvi potrebovali taliansku kožu. Sústreďte sa na to, aby boli topánky, ktoré sa vám páčia, skutočne pohodlné (niektoré rozhovory chvíľu trvajú a možno budete musieť prejsť po nich niekoľko ulíc, než sa dostanete na pohovor). Správny pár môžete nosiť k zodpovedajúcim modrým rifliam a košeli s gombíkom.

Kravata

Kravata je jedným z nevyhnutných odevov muža a musíte sa naučiť, ako si ju uviazať. Profesionálne pracoviská v podnikaní to vyžadujú a ešte viac uvoľnené obchodné firmy to oceňujú. Ukazujú vám, že sa o seba staráte a viete, ako vyjadriť svoj osobný štýl. Vyberte aspoň jednu neutrálnu farbu, ako je čierna, sivá alebo modrá.

Pred pohovorom

Pred každým pohovorom sa uistite, že ste dobre pripravení. Uistite sa, že si umyjete zuby, upravíte vlasy, použijete dezodorant a minimalizujete množstvo parfumu alebo kolínskej vody (radšej ho úplne vynechajte). Tieto maličkosti nielenže ukážu vášmu partnerovi, že túto prácu beriete vážne, ale zanechajú vo vás pocit dôvery a pokoja aj počas najťažších otázok.

By admin