Zimná móda má svoje pravidlá. Predovšetkým musí byť teplo, ale naše každodenné štylizácie musia zahŕňať aj akcenty v súlade s aktuálnymi trendmi. Dnes vám povieme, ako zladiť topánky k šatám, aby vyzerali štýlovo a módne.

Mini šaty

Dámy, ktoré rady nosia mini šaty, to znamená siahajúce do polovice stehien, majú väčšinou pekne tvarované, štíhle nohy. Potom majú veľa možností, pokiaľ ide o zladenie správnej obuvi, v závislosti od príležitosti a typu štylizácie. Šaty voľnejšieho strihu, vyrobené z úpletu alebo teplákového materiálu, sa budú perfektne hodiť k členkovým teniskám, športovej obuvi na platforme alebo na klinoch. Tento rok sú veľmi módne čižmy na hrubej podrážke typu trapper, ktoré budú skvele vyzerať s krátkymi šatami v športovom štýle. Ak naopak chceme svojmu výzoru dodať trochu elegancie, môžeme zvoliť dámske čižmy na vysokom podpätku. 

Kožené čižmy s rovným zvrškom priliehajúcim k lýtkom budú perfektne ladiť k mini šatám vypasovaného strihu a o niečo elegantnejšieho štýlu. Klasické mini šaty elegantného charakteru budú skvele vyzerať aj k čižmám na ihličkovom podpätku a ostrými špicami. 

Ak ste naopak milovníčkami štýlu boho a milujete vzorované mini šaty s volánmi a šnúrkami, dámske čižmy a semišové čižmy s volánovým zvrškom a strapcami k nim budú perfektne pasovať.

Midi šaty

Šaty siahajúce po koleno alebo tesne pod neho, tzv. midi sú skvelou voľbou na každý deň – do kancelárie alebo na stretnutie s priateľmi. Vo voľnejšej verzii si môžeme vybrať šaty s lichobežníkovým, rozšíreným spodkom zo vzorovaného materiálu alebo skladaniami. Veľmi módne v tejto sezóne sú asymetrické šaty s dlhším zadom alebo bokmi. Tento strih je veľmi pohodlný a dodáva štylizácii charakter. Dámske čižmy budú perfektne sedieť k midi šatám, a to na plochej podrážke, ako aj na podpätkoch. Dávajte si však pozor na čižmy, ktoré siahajú do polovice lýtok. Tomuto typu kombinácií by sa mali vyhnúť nízke dámy a majiteľky krátkych nôh, pretože takto opticky ešte viac skrátia svoju postavu. 

Elegantné midi šaty sú predovšetkým tie, ktoré majú lichobežníkový spodok a ceruzkový strih, ktorý perfektne zvýrazní tvary. Takáto kreácia bude perfektná do kancelárie alebo na formálnejšie príležitosti. Môžeme si k nej dať čižmy alebo vysoké podpätky. Topánky na plochej podrážke nebudú v tomto outfite vyzerať najlepšie, pretože šaty stratia eleganciu a šik.

Maxi šaty

Dlhé šaty siahajúce po členky sú skvelou propozíciou na zimu. Môžeme je nosiť v mestskej, ležérnej aj oveľa oficiálnejšej verzii. V oboch prípadoch sa dá úspešne skombinovať s čižmami alebo členkovými topánkami, a to ako na plochej podrážke, tak aj na podpätku. Topánky totiž budú neviditeľné, preto stojí za to zamerať sa predovšetkým na svoje pohodlie. 

Zimné šaty sú v tejto sezóne absolútnym trendom. Stojí za to zahrnúť ich do svojich každodenných štylizácií, majúc na pamäti vyššie uvedené zásady výberu správnej obuvi.

By admin