Firemné akcie môžu mať iný charakter. Existujú slávnostné príležitosti, ako napríklad 20. výročie spoločnosti, benefičná akcia alebo otvorenie novej kancelárie. Môže to byť aj obyčajná integračná udalosť pre zamestnancov v krčme alebo pod holým nebom, počas grilovačky.

Kde začať s prípravou akcie?

Cítiť atmosféru! Predtým, ako sa pustíte do výberu správneho oblečenia, porozmýšľajte nad povahou plánovanej akcie. Je jasné, že inak sa musíte pripraviť na integračnú akciu pri ohni a inak, keď vás šéf pozýva na slávnostný Štedrý večer.

V konečnom dôsledku nezabúdajte, že aj keď to nie je úplne oficiálne, stále ide o udalosť súvisiacu s vašim zamestnaním a postavením. Neriskujte teda príliš odvážne outfity a snažte sa zachovať trocha skromnosti. Ďalej uvádzame, ako prispôsobiť outfit v závislosti od povahy udalosti.

Firemná akcia formou gala

Vsaďte na večernú eleganciu! Urobte z toho formálny outfit – perfektný ženský oblek, ktorý môže byť navyše ozdobený šperkami v štýle glamour. Rovnako dobre vyzerá aj kombinácia sukne po kolená s elegantnou bavlnenou blúzkou. Koktejlové šaty pre ženy boli navrhnuté špeciálne pre túto príležitosť – je dobré, ak pristanú vašej postave, pretože voľné dno bude vhodnejšie na svadbu ako na firemnú párty.

Vyberajte tlmené, skôr tmavé farby. Klasická malá čierna alebo fľaškovo zelená môže byť volským okom! Červená alebo oranžová bude príliš honosná a bude priťahovať pozornosť zo zlých dôvodov. Zabudnite na čipku, riasenie alebo flitre – toto nie je chvíľa!

Eva robotnícka

Keď je organizovaný na pracovisku, máte zvyčajne menší manévrovací priestor. Oblečte sa jednoducho formálne – košeľa s blejzrom a bežné džínsy budú veľmi vhodné. Ak má však Štedrý večer slávnostnejší charakter, oblečte si rovnako špeciálny outfit – ako v prípade večerného galavečera zvoľte eleganciu. Ako doplnok si môžete vybrať malú a úhľadnú tašku v štýle spojkového vaku. A čo topánky? Zamyslite sa nad tým, že by ste si so sebou prezliekli lodičky alebo si zvoľte jemné vysoké podpätky. Ďalším riešením môžu byť čižmy – nevyhnutne vysoké, velúrové alebo semišové.

Integračná strana

Váš šéf môže zorganizovať veľmi neformálne stretnutie. Ako sa obliecť na takúto príležitosť? To závisí od programu schôdze. Ak sa počas akcie konajú športové súťaže, váš outfit musí byť predovšetkým pohodlný. Zachovajte zároveň eleganciu. V tomto prípade dobre poslúžia džínsy (nevyhnutne s naťahovaním), športová obuv, tričko a voľný sveter.

V podobnom štýle môžete ísť aj na firemný oheň. Majte však na pamäti, že večerné vonkajšie akcie môžu vyžadovať, aby ste si priniesli niekoľko vrstiev oblečenia navyše. Vezmite si so sebou ľahkú bundu alebo pončo.

Firemná párty v bare? Oblečte sa na večer. Nevystavujte však príliš veľa a vyhnite sa silnému mejkapu alebo žiarivým doplnkom. Počas takýchto udalostí ste tiež hodnotení ako zamestnanec, vedúci alebo šéf. Na mini šaty alebo šaty s hlbokým výstrihom sa nebude dobre pozerať. Určite budete lepšie vyzerať vo vypasovaných nohaviciach, zaujímavej blúzke alebo košeli a vysokých podpätkoch. Kabelka s obálkou a šperky dodajú vášmu stylingu večerný charakter.

By admin