Voľba správneho štýlu nohavíc môže byť pre náš vzhľad zásadná. Zle zvolený šatník môže spôsobiť, že budeme pôsobiť nepriaznivo, čím odhalíme nedostatky našej postavy. Dnes vám povieme, ako si vybrať nohavice, aby zodpovedali mužskej postave, aby ste vždy vyzerali dobre.

 Prvá vec na prvom mieste: správna veľkosť

Mnoho mužov má problém s výberom správneho šatníka a kupuje si príliš tesné alebo príliš veľké nohavice, pretože jednoducho nevedia, aká je správna veľkosť. Nákup príliš širokých nohavíc v páse bude mať za následok, že ich stlačíme opaskom, ktorý skreslí celý ich strih a s ním aj náš vzhľad. Šírku nohavíc by ste mali zvoliť tak, aby sa dali ľahko zapnúť bez vyťahovania žalúdka, pričom po zapnutí opaska budete môcť vložiť maximálne palec.

Ďalšou chybou, pokiaľ ide o veľkosť nohavíc, je nesprávny výber dĺžky nohavíc. Riadte sa pravidlom, že čím je užšia, tým by mala byť kratšia. Vždy meriame nohavice s topánkami, pretože až potom budeme schopní zhodnotiť, ako budú denne vyzerať. Nohavice s voľnejšou nohavicou by mali byť dostatočne dlhé, aby pri ležaní na topánke vytvorili jeden záhyb. Ak si naopak kúpime nohavice s úzkou nohavicou, mala by siahať až po členok.

 Úzke nohavice

Pánske úzke nohavice sú modelom s dosť úzkou nohou, ktorá objíma telo po celej dĺžke nohy. Tento typ nohavíc bude vhodný pre mužov štíhlej, ale nie príliš vychudnutej postavy. Neodporučia ich však mužom so svalnatými stehnami, pretože nohy potom budú pôsobiť celkom komicky, ako vtlačené do legín.

Tenké nohavice

Tento typ nohavíc sa vyznačuje tesnou nohou v stehennej časti a mierne voľnejším strihom okolo lýtok. Tento strih bude perfektný pre akýkoľvek typ štíhlej postavy, ako pre štíhlu postavu bez načrtnutých svalov, tak aj pre atletickú postavu.

Čapované nohavice

Ďalší strih pánskych nohavíc sa vyznačuje voľnejším vrchom v stehennej časti a zužujúcim sa v spodnej časti smerom k členku. Model zúžených nohavíc dokonale zoštíhľuje postavu a je určený ako pre štíhlych mužov, tak pre tých s výraznejšími stehnami.

 Joggerové nohavice

Tieto typy nohavíc majú dosť nízky rozkrok, zatiaľ čo nohy sú priliehavé a zvyčajne ukončené švom. Budú vyzerať dobre na takmer každom type postavy. Stojí za to pripomenúť, že bežci sú návrhom pre mužov, ktorí uprednostňujú mestský, voľný štýl. Nie sú vhodné do kancelárie, kde sa vyžaduje polooficiálny dress code.

Bežné nohavice

Ďalším typom nohavíc sú nohavice pravidelného strihu, teda klasické nohavice s rovnou nohavicou. Je to univerzálny strih, v ktorom bude dobre vyzerať takmer každý muž, obzvlášť ten s väčšími rozmermi.

Bootcut nohavice

Posledný model nohavíc, ktorý chceme predstaviť, má poriadne voľnú nohu, ktorá sa navyše smerom dole rozširuje. Preto sú to klasické zvončeky, ktoré v súčasnosti nie sú veľmi obľúbené. Najčastejšie ich vyberajú vysokí a tenkí muži. Nízkym mužom sa rozhodne neodporúčajú, pretože rozširujúca sa noha opticky skráti postavu.

  Teraz, keď viete, aké sú jednotlivé štýly nohavíc a ako ich zladiť s konkrétnym typom postavy, môžete vyraziť na nákupy a vybrať si nohavice, ktoré dokonale sadnú na vaše telo a ukážu iba jeho dobré stránky.

By admin