Nájsť (a doladiť) svoj osobný štýl môže byť celkom výzva. Pravdepodobne ste už viackrát zažili čumenie do šatníka plného oblečenia, keď potrebujete veci do práce alebo pri iných príležitostiach. Často sa ukazuje, že váš súčasný štýl nezapadá do nastávajúcich okolností. Je dôležité, aby ste sa dokázali prispôsobiť a zachovať si štýl, ktorý máte radi.

Prečo je to také dôležité? Vplyv osobného štýlu ide ďaleko nad rámec vytvorenia dobrého prvého dojmu, skvelý štýl je aj o tom, ako každý deň pristupovať s dôverou a schopnosťou cítiť sa krásne v tom, čo si oblečieme. Verte či neverte, správny šatník môže znamenať rozdiel! Preto chceme, aby ste vedeli, čo sa vám páči, pochopili, čo sa vám páči a ako nakupujete.

Hľadaj inšpiráciu

Napíšte si názvy ikon svojho obľúbeného štýlu a skontrolujte si oblečenie na Googli alebo Instagrame, aby ste sa inšpirovali ich vzhľadom. Snáď pôjdete po minimalistickom, veľmi ženskom alebo mierne hipsterskom vzhľade. Získanie rôznych typov inšpirácie z viacerých zdrojov je skvelý spôsob, ako zistiť, čo sa vám páči a čo nie.

Upratať šatník

Dobre si prezrite svoj šatník a oblečenie, ktoré už máte. Vyhoďte to, čo ste posledný rok nemali na sebe. Potom môžete začať s prestavbou a zdokonaľovaním svojho šatníka v štýle, ktorý skutočne odráža to, kde sa vo svojom živote a kariére nachádzate. Čo keď váhate medzi hromadou vyhodiť a rozdať? Pamätajte si, že čím viac budete svojmu vnútornému ja dôverovať, tým rýchlejšie proces pôjde.

Nakupujte múdro

Hľadajte trendy oblečenie v diskontných predajniach. Možno budete potrebovať kožené topánky, skvelú kabelku, pekný kabát. Pri ich výbere dbajte na kvalitu, ktorá by mala byť na vysokej úrovni. Je pravda, že takéto oblečenie môže byť o niečo drahšie, ale môžete si byť istí, že vám bude slúžiť naozaj dlho.

Životný štýl a móda

Dokonalý šatník by mal predstavovať nielen vašu víziu a kreativitu, ale mal by zodpovedať aj vášmu životnému štýlu. Zamyslite sa nad tým, ako sa chcete predstaviť svetu. Chcete, aby váš štýl odrážal vašu osobnosť, ale musí fungovať aj v meste, v ktorom žijete, a byť prispôsobený vašim dlhodobým cieľom. Chcete lepšiu prácu? Snažíte sa dosiahnuť úspech v konkrétnom odvetví? Aby ste boli sebavedomou ženou, určite zodpovedajte svojmu oblečeniu k vyššie uvedeným položkám.

Upravte veľkosť

Vypadnite z tohto stláčania až do najmenšej veľkosti, pretože vám to nedáva sebadôveru. Nikto nevidí vašu značku veľkosti šiat (a pravdupovediac, nikoho to nezaujíma!). Nemalo by sa klásť dôraz na prispôsobenie čo najmenšej veľkosti. Kto by si nevzal do šatníka dve rôzne veľkosti a v skrytosti sa modlil, aby to bol ten najmenší, ktorý pristane? Stáva sa to tým najlepším z nás. Nevyberajte si tesnú veľkosť! Stratíte prirodzené sebavedomie!

Požiadať o pomoc

Keď máte problémy s pokožkou, navštívte dermatológa. Ak chcete vo svoj svadobný deň dokonalé fotografie, máte pomoc profesionálneho fotografa. To isté platí pre štýl! Nebojte sa vyhľadať pomoc odborníka. Pamätajte si, že nemusíte platiť za osobného stylistu – navštívte nákupné centrum alebo svoj obľúbený butik a požiadajte o radu a spätnú väzbu od predajcov a stylistov. Oni vedia, čo robia!

By admin